13 Ocak 2017 Cuma

SÜTÜM YETMİYOR ? DİYENLER BU SİSTEMİ MUTLAKA DENEYİN
   EDS NEDİR ? HANGİ DURUMLARDA KULLANILIR ?

   Emzirme destekleyici sistem kısa adıyla EDS' de denilen bu makina,bir çok anne için kurtarıcı oluyor.Bende sütümün yetmediği dönemlerde,uzun araştırmalarım sonucunda ulaşmıştım. Tam da almayı düşünürken,kızım sağolsun emmeyi bıraktı.😃Uyanıkken emziremediğim için, ben kullanamadım. Ama sizlerin çok memnun kalacağınıza eminim.

 
    Sadece Sütünüzün yetmediği durumlarda değil, ayrıca bebeğiniz prematüreyse ve meme başınızı kavrayamıyorsa da, parmağınız yardımıyla anne sütü veya mama verebiliyorsunuz.Aynı şekilde babada, bu şekilde bebeğini besleyebiliyor. Birde göğüs kanseri,diyabet,göğüs ameliyatları,hormon dengesizlikleri gibi emmeyi engelleyen durumlarda da, rahatça EDS yi kullanabilirsiniz.   EDS NASIL KULLANILIR ?

   EDS bir ucu biberonu andıran aparata, diğer ucu ise anne memesine bağlı bir kataterden ( hortumdan ) oluşur.Bu kataterin de uçlarından biri emziğe takılı diğerini de göğsünüze yapıştırıyorsunuz. Biberonu ise, emzik kısmı aşağı gelecek şekilde, boynunuza kolye gibi asıyorsunuz. Bebeğiniz göğsünüzü emdikçe, hem memeden hemde borudan süt geliyor. Böylece sütüm yetmiyor kaygısından da kurtulmuş oluyorsunuz.

   Ayrıca evlat edinen annelerde, bu sistem sayesinde, emzirme duygusunu yaşayabilir ve bebekle aralarındaki bağı güçlendirebilirler.

   Temizliğini ise 20 cm. lik bir şırınga yardımıyla yapabilirsiniz.

    EDS ' nin yararları 
    
  * Bebeğinizin karnı tam anlamıyla doyar ve rahatlar,

  * Bebek başka bir meme yapısıyla tanışmadığı için anne memesini emmeye devam eder,

  * Anneler sütüm bitti endişesi olmadan istediğiniz kadar emzirebilir,

  * Bebeğiniz süt gelmiyor diye kızıp emmeyi bırakmaz,

  * Emmeyi bırakmadığı içinde sütünüz artar ( çünkü ne kadar sık emzirirseniz sütünüz de o kadar çok artar)

  * Özellikle bebeğiniz büyüdüğün de sütünüz yetmez. Bu nedenle gece çok sık emmek için uyanmak zorunda kalır. Bu sistemle birlikte bebeğiniz yeteri kadar mama alır ve sizde rahatça uyuyup dinlenebilirsiniz ( Sütünüzün artması için düzenli uyumanız da gerekiyor )

  * Memeyi alamayan bebeklere, parmakla takviye yapıldığı için, emme refleksleri de kuvvetlendirilmiş oluyor,

  * Bebek emmeyi,annede emzirmeyi öğreniyor,

  * Ayrıca yapılan araştırmalara göre emziren kadınlarda göğüs kanserine yakalanma olasılığıda azalıyor,

* Tüm bunlara ilave olarak,emzirmek anne ile bebek arasındaki, duygusal bağları kuvvetlendiriyor.Ve emen bebeklerde özgüven duygusu da gelişiyor.

6 yorum:

 1. Anneler için bilgilendirici,güzel bir yazı olmuş.Ben de tabi +1 yaptım :)

  YanıtlaSil
 2. Tam beni ilgilendirwn bir konu.Daha doğum yapmadan düşünmeye başkadım bile :)
  Hemen paylaştım yazını çok yararlı bilgiler var.
  Seviyorum canım seni💞💞❤

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Emmeyeb çocuj insanin ömrünü yiyor canm insallah öyle birseyle karsilasmazsin. Bende seni seviyorum.ve öpüyorum kuzum 😘😘💕💕💕

   Sil
 3. Umarım lazım olmaz ama yine de bir gün anne olursam aklımda olsun değil mi. Teşekkür ederim bebeğim bu cook yararlı yazı için 😚

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnsallah lazim olmaz canm ama simdiki cocuklarda bir degisik. Eskiden emmmeyen cocukmu vardi ya. Simdikiler nazli galiba 😁 öpüyorum seni kocamannn kocamann canm benmm 😘💕💕 ben tesekkr ederm

   Sil

OKUYUPTA YORUM YAZMAYANLARIN BURUNLARI AKSIN 😋