11 Ekim 2017 Çarşamba

DÜNYA KIZ ÇOCUKLARI GÜNÜN KUTLU OLSUN KIZIM


( Whatsapp hatırası 😂)

      Bugün yeniden doğuşun cinsiyetinin bayan olduğu bir gün. Dünya kız çocukları günü...

    Kız çocuğu hayaldi benim için. Özlemdi, rüyaydı. Gelmesini beklerken sabrı öğrendiğim, içimde büyümesini dört gözle beklediğimdi...    Yeri geldiğinde o pamuk kalbiyle benim annem o olacak, hissediyorum. Arkadaşım, alışveriş ortağım, sır kapım. Herşeyimin herşeyi olacağım belkide bir gün. Ağladığında sarıp sarmaladığım gibi geleceğin annesi edasıyla şefkatle sığınabileceğim bir kıyım. Hatta sahilim olacak o benim. Ve her kum tanesi gibi sürüklendiğim yerde onunla birlikte taşacağım, bunu biliyorum.

     Daha okul yollarında pervane olacağım "neden geç kaldın" diye. Telaşlı ! En çok da özlemekli olacak sesim. Okuyup mesleğine ilk adımı attığında o paytak adımlarla yürüyüşün kadar net olsun yere basışın. Hep dik olsun bana şimdi ki çocuksu heyecanla uzanan bakışın. 

     Sevdiğin adamla evleneceğin gün ; sesimin titrediğini hissederken; bir yandan da emanet edebilmenin korkusuyla içimde büyüyüverceksin kızım.

    Ve sonra sende benim gibi olacaksın. Lunaparklardan gözünü çevirip bebek kıyafetlerine uzanacak elin. Tıpkı benim hayatıma girdiğin gün gibi seninde Dünyan değişecek. Tüm dünyan cennetin kokusunu ayaklarına serenin olacak. Ona ben "Torunum" diyeceğim. Aynı benim senin için yaşadığım gibi sende torunum için yaşayacaksın. İşte o zaman sende "bizden" olacaksın. Kadın, hanım, bayan gibi farklı farklı isimler takılsa da sen sadece kız olacaksın. Gözümde hiç büyümeyen küçük bir kız çocuğu. Cinsiyetine inat istediğin gibi yaşayacaksın. Kimse sana

 - Ne işin var sokakta kadın başına ?

 - Daracık giyinirsen olacağı budur.

 - Elinin hamuruyla erkek işine karışma!

   Demesin. Diyemesin. Öyle bir kız çocuğu ol ki böyle düşünenlerin hepsi önünde düğme iliklesin...

    Tüm kız ve çocuk kalmaya çalışanların Dünya kız çocukları günü kutlu olsun... 😄


( Büyü ve oku seni hissederek yazdığım bu yazımı. Ama en önemliside uygula. Lafta kalmasın onca söyleyenenler. Sen annesinin kızı diye anılma sakın. Ben kızımın annesi olayım. Ve her büyüyüşünde seninle daha bir gurur duyayım.)

 

Kişisel blog- Annesinin Prensesi 🌈

22 yorum:

 1. Çok güzel bir dünya kız çocukları günü yazısı olmuş, dileklerine Aminnn diyorum, senin kızın için de, tüm kız çocukları için de, kendi kız yeğenim için de...kızlar günümüz kutlu olsun:)
  Sevgiler:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ablam yine internet paketim bitti sırf bu yaziyi yayinlamak icin girdim bloga haha 😂 Rabbim herkese insan gibi yasamayi nasip etsin. Örümcek kafalilardan da korusun herkesi insallah. Aminnnn 😘 kutluyorum yegenini ve senide. Öpüyorum kocaman 😚💕

   Sil
  2. Aminnnnnn, sağol canım, yeğenim Esila kadardı, minicikti:) şimdi hayırlısıyla psikolojiyi (bu yıl son sınıfta) bitirecek, darısı Esila'nın başına, üniversiteden mezun olduğu günleri de bloğunda yazarsın,biz de okuruz (benim de ömrüm yeterse ben de okurum) inşallah. Kocaman öptüm:)♥♥

   Sil
 2. Nasıl da anlamlı satırlar.. Minik prenses büyüyüp bunu okuduğunda senin gibi bir anneye sahip olduğu için yeniden teşekkür edecek hayata :)
  Kız çocuk gibisi var mı yahuu, kutlu mutlu olsun günümüz! :D

  YanıtlaSil
 3. Güzel yürekli arkadaşım ne güzel yazmış,ne güzel anlatmışsın.
  Allah tüm dileklerini kabul etsin.
  Kızlar günümüz kutlu olsun😘👏👏👏👏👏

  YanıtlaSil
 4. Çok güzel bir yazı olmuş :') Prensesinizle nice güzel yıllarınıza :)

  YanıtlaSil
 5. Ne güzel dilekler bunlar, inşallah hepsi gerçekleşir..
  Kucak dolusu sevgiler

  YanıtlaSil
 6. yaa Özleem ben bugün çok duygusalım normalde yapmam öyle şeyler ama çok duygulandım ben de kız çocuğu istiyorum hep ama erkek çocuğum olacak diye hissediyorum :D ayakları üstünde dimdik durabilen güzel kalpli bir kız çocuğu olsun ömrü boyunca çok AMİN

  YanıtlaSil
 7. Çok güzel bir yazı olmuş , emeğinize sağlık.Prensesinizle nice yıllarınız olsun inşallah :)

  YanıtlaSil
 8. Duygularını ne kadar güzel ifade etmişsin öyle masumane ki.. :)

  YanıtlaSil
 9. ayyyy öp kızısını benim için deeee :)

  YanıtlaSil
 10. Anne olmayı nasip ettiği, iki kız evladı vererek bunu bana da yaşattığı için hep hamd ediyorum. O yüzden küçük bir kız annesi olarak yazdıklarınızı çok derinden hissettim. Çok çabuk büyüyorlar her halini doyasıya yaşamak nasip olsun size de..

  YanıtlaSil
 11. Kutluyorum hem güzel kızının gününü,hem senin güzel değerli yazıda ki fikirlerini...
  Sevgilerimle.

  YanıtlaSil
 12. Ne kadar duygu yuklu bir yazi canim. Tüm dileklerin gercek olsun 🌹💝

  YanıtlaSil
 13. Ne güzel yazmışsın. Annem nöbetten gelsin koynuna girip yatıcam :D

  YanıtlaSil
 14. Dilekleriniz gerçek olsun, gönlünüze göre olsun...

  YanıtlaSil
 15. Son bölümün en kısa zaman da gerçekleşmesini canı gönülden diliyorum , Dünyanın bu nefret ve kötülüğü bitsin artık kızlar ,oğlanlar , doğa,hayvanlar zulümlerden tacizlerden yıldı artık:(( Dualarına katılıyorum kuzum sevgiyi merhameti kalplerin de yaşatıp saçabilen insanlar dışındakiler ne cehenneme gideceklerse gitsinler artık.
  O minnaka mavi bulutlar kadar berrak yarınlar diliyorum ve tüm insanlığa.

  YanıtlaSil
 16. Çok güzel bir yazı..Allah evlatlarımızı kötülüklerden korusun.

  YanıtlaSil
 17. Çok güzel bir yazı olmuş annesi emeğine yüreğine sağlık kocaman AMİNNN diyorum. Ben bile duygulandım okurken. İyi ki varsın benim BİRİCİK DÜNYALAR TATLISI VE GÜZELİ KIZIM HERŞEYİM alınma alınma sende annesi :)

  YanıtlaSil
 18. Ne güzel yazmışsın , kızına mektup gibi. Allah gönlüne göre en hayırlısını versin Özlemciğim. Yavrunu benim için de öp.

  YanıtlaSil
 19. Kızlar... Geleceğin anneleri, toplumumuzun en temel unsurları. Allah herkesin evladını analı babalı büyütmeyi nasip etsin ve annemizi babamızı da başımızdan eksik etmesin :)

  YanıtlaSil
 20. Kız çocukları bir başka iyi ki varlar:))

  YanıtlaSil

OKUYUPTA YORUM YAZMAYANLARIN BURUNLARI AKSIN 😋