17 Temmuz 2017 Pazartesi

KARIMDIR ! SEVER DE DÖVER DE !    Kaçıncı yüzyıla geldik hala şu güzel cümleyi duyamadık değil mi ? 😀 Oysa ne kadar da basit gibi görünüyor. Yine de imkansız olmasa gerek. Hadi bir mucize olsun şimdi beyler. Sizde deneyin bakalım ağzınıza yakışacak mı ? 😉

     Cahiliye döneminden kalma adetlere o kadar alıştırmışlar ki bizi, bir bayan bunu derken  ağlanacak haline gülebiliyor. Kocammış ya severmiş de dövermiş de. Eh be aklı bir karış hava da ablam. Kocan gerçekten sevse dövermiydi zaten ! Birde adama yol yapıyorsun ki daha rahat mayalasın seni diye. Çok mu meraklısın hamur gibi yoğurulmaya anlamadım ki.


    ' Hayır ! Bana el kaldıramaz ' diyen birini gördüğünde mümkünse şaşkınlıktan açılan o ağzını kapa ki kuş girmesin. Sonra da içten içe özenen hallerinle "feministsin sen şekerim " diye yaftalama oldu mu ? Bizler feminist değil sadece ' insanız' asıl sen de kendini birazcık insandan say.  Ve kulagın duysun artık ağzından çıkanları. Ben sana yakıştıramıyorsam sende kendine yakıştırma o hareketi. İlle de söz duyacağım diyorsan kocandan duy mesela. " Karımdır ! Döver de sever de desin. " Sonra da zil takıp oynayalım hep beraber. İşte budur kadın - erkek eşitliği. Etme bulma dünyası...

Not : Her türlü şiddete karşıyım. Pedofililere yapılanlar hariç ! Bu yazım sadece empati yapabilmek içindi. Hala böyle düşünenler varsa " Siz kendinize değer vermezseniz, Kimseden de değer göremezsiniz." Demek istiyorum.

50 yorum:

 1. Şiddetin her türüne hayır aslında..Kadına,erkeğe diye ayırmadan insana şiddete hayır bence..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben etme bulma dünyasını seviyorum ya. Özellikle karılarına şiddet uygulayanlar böyle dünya tersine dönsede bu cümleyi kendileri kursa keşke. Diğer konuya gelince ben hayvana bile siddete karsiyim. Ama pedofililer hariç. Öldürseler acımam.

   Sil
  2. O zaman o listeyi tecavüzcüler,gaspçılar,katiller,hırsızlar,tacizciler ve aklıma gelmeyen bir sürü pisliğe bulaşmış kitle için de uzatabilirsin..

   Sil
  3. Pedofiliyle bunları eşit tutmuyorum. Evet bunlarin bir coguda gerçekten ağır. Ama bana göre en agırı pedofili ve çocuklarımıza uzanan elleri tutmam ben kırarım. Herkes ayni seyi düsnmek zorunda değildir yorumuna saygi duyarim sadece.

   Sil
 2. Anne dizisinde vardı öyle bir kadın. Pisliğin tekiyle evliydi. Adama aşıktı. Buna tıpta Stockholm sendromü ve hibristofilya diyorlar. Pedofilleri İslamcı örgütlere vereceksin, kıtır kıtır kör bıçakla kafalarını kessin, acımam, bir de kediye, köpeğe tecavüz edene onları da ışid'e versinler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hıhhh iste onun adi aşk değil saplanti abla. Kendisine hatta cocuklarına zarsr verebilen bir adama aşık olamaz insan ! Evettt hayvanlarıda dahil ediorumm savunmasız olan her canlı :(

   Sil
 3. Ablacım ben evli değilim. Ama canımdan çok sevdiğim melek gibi bir yârim var. Rabbim evliliğimizi de nasip eder inşallah.
  Şiddet konusunda ben de her türlü şiddete karşıyım. Hakedenler hariç. Bir erkek nasıl olur da eşine şiddet uygular anlam veremiyorum. Tamam fizik olarak güçlü olabilirsin ama bu eşine zarar vermeni gerektirmez. Karşılıklı sevgi ve anlayış olduktan sonra da şiddet diye bişey olmaz bence. Hepsi bu kadar.
  Ama yeri gelince her iki taraf da alttan almasını bilmeli ve eşini sakınleştirebilmeli. Bu konuda ben tüyolar verdim sevdiğime ;)
  Son olarak ; HER TÜRLÜ ŞİDDETE HAYIR !

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yarim kelimesini kullanman bile senin kız arkadaşına yaklaşımını ortaya koyuyor kardeşim Allah mutlulugunuzu katlanarak arttırsin insallah evleneceginiz günlerde gelir hayirlisiyla.

   Kesinlikle öyle. Karsilikli anlayis ve saygi oldukca sevgide azalmiyor. Kavga da olmuyor. Umarim herkes bu ufak notu uygulayabilir.

   Yorum icin sagol kardesim. Yarine sevgiler :)

   Sil
 4. Her birey toplumda saygınlığını kendi belirler bana göre. Notuna bir artı da benden ablacığım,sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet canim :) benimde demek istediğim o iste. Kendi kendine değer vermeyen bayanlar anne olursa çocuklarıda aynı değersizlikle büyüyecek malesef :( tesekkr ederim sevgilerimle 😘

   Sil
 5. "Kocandır yapar" sözleri yüzünden hep bu hale geldik gerçekten.. Kadına, bir birey olarak kendine değer vermeyi, saygı duymayı öğretmiyorlar. Eğitim vermiyorlar. Sonra bu kadının büyüttüğü erkek çocuk da canavar olarak ortaya çıkıyor. Dediğin gibi, kaçıncı yüzyıla geldik, hala böyle bir sorun yaşamamız enteresan.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ve yıllar yıllar sonra bile birileri hala bu cümleyi kuracak emin ol. Çünkü böyle düşünenlerin eğitimini alacaklar.

   Cok haklisin salıncak :) tesekkr ederim yorumun için

   Sil
 6. Kimse kimseyi dövmese olmaz mı? :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amacım sadece empati yapmaktı :) ama pedofili konusunda hala kararım net :)

   Sil
 7. Bir de akşam baban eve gelsin de sözüne sinir olurum, yani çocuğum ben bir hiçim, dinlemesen de olur ama babana söylersem bak o başka demektedir o sırada. Biz kadınlar bir fark etsek ne kadar değerli olduğumuzu.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende o iş babaya kalmaz. Bir kere hayır dedim mi yapmam kolay kolay. ( Tabi büyk konusmayim yinede nolur nolmaz. ) 😀 Gerçekten düşünsek daha neler neler çıkar dimi. Ama çıkmasin. Hatta kökü kurusun insallah

   Sil
 8. Şiddet sorunları artırmaktan başka bir işe yaramaz. Her ne şekilde ve şartta olursa olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bazıları hakediyor kardeşim. Böylelerini sadece adalete bırakmak ekmeğine yağ sürmek gibi birşey. Özellikle pedofili ve hayvanlara yapılan eziyetler varya hiç üzülmem canları yansın ki az da olsa anlasınlar. Valla cahillik de ne dersen de şiddete karşıyım ama bunlara değil.

   Sil
 9. Şiddetin her türlüsüne cinsiyet ayrımı gözetmeden binlerce kez HAYIR diyorum.Şiddet uygulamak zayıflıklarının göstergesi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tamamen empati amaçlı yazılan bir yaziydi :) bende karsiyim. Ama notumdaki hariç 😀

   Kuvvetine güvenerek başlattığı dayak oyununda zayıf olduğunu bile anlayamayacak katakterdeki insanlarla yaşıyoruz dimi.

   Sil
 10. Siddete kesinlikle ben de karsiyim ablacim. Notuna da cok cok katiliyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canımsın zeka küpü kardeşimmm :) tesekkr ederim 😄

   Sil
 11. Genlerde arıza var genlerde. :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yeterki o arıza hakedenlerin zamaninda çıksın :)

   Sil
 12. Şiddetin her türlüsüne karşıyım ama pedofille konusunda hayır kafa göz girerim arkadaş her türlü 😡😠👊 güzel bir konuya değinmiş canım benim emeğine yüreğine sağlık güzel insan seviyorum sizi minik kuzuyu öp benim için 😘😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hıhhh nihayet beni anlayanlarda varr :) Sağol kuzum benim dalarken haber ver bende geleyim. 😀 Bizde seni seviyoruz teyzemiz kocaman kocamanda öpüyoruz 😘😘😘 sevgilerimizle

   Sil
 13. Kadına şiddet erkeğin zayıflığını gösterir aslında.
  Düşünsenize biz kadınların 24.000 kelime kapasitesi,ta ta ta makinalı tüfek gibi saydırıyoruz.Zavallı adam elde malzeme olsa cevap verecek ama yok napsın o da aciz kalıyor. Sonrasında sıvıyor kolları 😉😁
  Bu arada şiddetin her türlüsüne de hayır..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahaaa yorumuna bayildim cam güzelim :) kesinlikle çileden çıkardığımız doğrudur ama şiddet sebebi olamaz tabi :) tesekkrler yorum icin

   Sil
 14. Kadına şiddet uygulamak, kendi kız çocuğuna da uygulatmanın önünü açan en büyük genetik hastalık bana kalırsa. Annesine şiddet uygulandığını gören bir kız çocuğu, büyüdüğü zaman kendisine uygulandığında da bunu namümkün bir şey olarak görmez ne yazık ki. Oysa insanlık adına bu tür şeyleri artık taş devrinde kalmalı. Ne yazık ki öyle değil. Yine de bilinçlenme ve eğitimle önüne geçileceğine inanıyorum.

  Ayrıca yazınızdaki her konuda noktası, vürgülüne kadar haklısınız. Pedofililer içinse ben doğrudam idama mahkum edilsinler derim, şiddet az bile kalır.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Oooo Rorocum sen arkamdaysan sırtım yer gelmez. Fikirlerine güvendiğim birinden bunları duymak ne kadar güzel :)

   Evet bende pedofililere idam gelmesinden yanayim. İsteyen vahşice diyebilir hiç sorun değil. En azından bebeklerimiz temiz bir dünyada korkmadan yaşayabilir. Çok haklısın her sözünde canm. Tesekkr edrrim yorumun icin :)

   Sil
 15. Şiddetin her türüne karşıyız.Kadın,erkek,çocuk,genç,yaşlı...Kimse şiddeti hak etmez.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Pedofililer hariç ( tabi tekrar söylüyorum bu bana göre doğru)

   Sil
 16. kocam bile diyeceğim; ama bundan kocamdır döver anlamı çıkarılmasın.kocam bile olmayan biri bana el kaldırmıştı, nasıl hırslandıysam gözüm döndüyse tekmeler yumruklar savurdum yüzünü tırmaladım aklımda en son harita gibi olan yüzü ve boynu kaldı :s

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahaaa eline koluna saglik canm :) bana ayni sey yapılsa kesinlikle benimde elim armut toplamazdı. Eşim şakayla karışık bile olsa bana vuramaz. Sağolsun öyle girisimide yok zaten 😀 Şiddeti normal görmez ve karşı çıkarsak kimse şiddete maruz kalmaz bence

   Sil
 17. Üstelik bu düşünce eğitimle de değişmiyor. Bir öğretmen bayanı eşi dövüp dövüp gece balkona kilitliyordu bir zamanlar ve onunla evli kalmasını akıl almıyor. Nasıl yetiştirilme ki öğretmen olmasına rağmen köle anlayışından kurtulamıyor....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tüylerim diken diken oldu ya. Düşünün bird ebu eğitimci bizim çocuklarimizi bu zihniyetle yetiştiriyor. :( Eskilerde anne-babalar sahip çıkmayinca birde üstüne meslekleri de olmayınca şiddet görüp yinede oturmak zorunda kalmıslar. Gitse çoluk çocuk nereye gidecek. İşi yok mesleği yok. Ama parasını kazanıpta hala şiddeti normal.görebilenlere hayret ediyorum. Allah akıl fikir versin insallah.

   Sil
 18. çok doğru ve anlamlı ifadeler..daha çok "şiddete ses çıkarmayan kadınlara" hitap edilmiş gibi..erkeklerde nasibini almalı bence..benim de bu konuda bilimsel bi çalışmam vardı,kitap haline getirmeye çalışıyorum.kaba taslakları falan hazır ama henüz bitmemiş tarafları var..ne zaman kitap haline gelir tam emin değilim..olduğunda herhalde blogdan duyururum bunu..:)) kolay gelsin..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aaa merakla bekliyorum o halde kitabini :) evet tamamen şiddeti kabullenen bayanlara yazılmış bir yazı olmakla birlikte uygulayan erkeklerede laf çarptırılmış olabilir
   Tesekkr ederim yorum için

   Sil
 19. Şiddete hayır ama tersine dünya işini de sevdim :)

  YanıtlaSil
 20. Allah evlatlarımızı korusun...Ve kadına kalkan eller taş olsun ne kadar önemli bir konudan bahsetmişsiniz. Eskiden Dahada kötüymüş durum herhalde kocadan biraz şikayet et anneler hemen sıralıyor.... Dayağı yok içkisi yok kumarı yok daha ne istiyorsunuz... Aldatma listede yok çünkü o elinin kiri... Yavaş yavaş değişiyor ama gerçekten hala bazı şeyleri olağan karşılayan insanlar var maalesef :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok şükür benim ailem o konuda çok anlayışlı ama evet akrabalarımdan bir çoğunun düşüncesi malesef bu. İçkisi yok evinden isinr isinden evine daha ne istiyorsun diyip de kizini geri koca evine gönderenler cok var. Bir kere vurmuş ne var bunda ben azmı dayak yedim diyen annelerde var tabi. Gececek insallah gamze kurtulucaz bu zihniyetlerden. Tesekkr ederim yorum için:)

   Sil
 21. Ablacığımmm düşüncelerine sonuna kadar katılıyorum. Bir de bunu kendine hak gören insanları alkışlayanlar var kocandır ses etme, sus,sin diyenler! Bu tarz insanları anlamak mümkün değil. Sevgi bulunan ortamda zaten şiddet olmaz. Çok öpüyorum ablacığım :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Katılıyorum tatlım. İşe anlatmak istedigim bunlardı. Kimse sineye çekmesin kendine bunu yakıştırmasın. Ama kökleri kurucak bu modellerin de onlara bunu yapanlarında insallah :) bizde seni cok öptk kuzum💕😘

   Sil
 22. çok haklısınız, kendisine değer vermeyen değer göremez tabi ki, eline sağlık, sevgiler...

  YanıtlaSil
 23. Böyle konularda hiç konuşmak istiyorum hani konuşan oluyor ama neticede Hatice yine aynı hatce.Anca kendi etrafında etkisi olur.Sağlıcakla kalın huzurla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Belki bir kişiye bile ulaşabiliriz - di amacımız. Teşekkür ederim

   Sil
 24. Aynen katılıyorum yazıma şekercimm.. Ben duyup görünce böyle eşine şiddet uygulayan birini. Elim ayağım titriyor. Allah belasını versin öyle ahmâkların. Boz anneler de de hatalar var. Baba döver de sever de. Abi döver de sever. O abi evlenir. Bu kez karısından bekler karısını dövdüğü zaman"kocam beni döver de sever de"
  A salak çok dayak yemek istiyosan vur kafanı duvara!!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende ayni seyi düşünüorum iste kuzum bunu anlamana cok sevindim. Hersey bizim elimizde. Özellikle bu dönemde susmak zorunda değiliz. Hos susmadi diye öldürülen kadınlarimizda var ama ezilerek yasamaktansa gururumla ölürüm daha iyi. Sırf ölmeyeyim diye her gün ölmek cok mantıksız. Kendisine değr vericekki kadın cocuklarida degerli olsun dimi 😄

   Sil

OKUYUPTA YORUM YAZMAYANLARIN BURUNLARI AKSIN 😋